تبلیغات گوگل

همیشه لینک اول گوگل باشید.

با google adwords هر روز جلوی مشتریان خود ظاهر شوید.

گوگل ادوردز چیست؟

Adwords یک سیستم تبلیغاتی معرفی سایت و محصول شما به مخاطبین است که برای کمک به کسب و کار‌ها برای دستیابی به بازارهای هدف آنلاین از طریق پلتفرم موتور جستوجو استفاده می‌شود. شما می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با برند، محصولات، خدمات و صنعت خود را برای حساب adwords خود انتخاب کنید. هنگامی که مشتریان این عبارات را جستوجو می‌کنند، تبلیغ شما به آن‌ها نشان داده می‌شود. شما فقط زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که که کاربران روی کلمات شما کلیک کنند و از وبسایت شما بازدید کنند و یا با استفاده از “کلیک برای تماس” با کسب و کار شما تماس بگیرند.

گوگل ادوردز به مشتریان کمک می‌کند تا آنچه را که به دنبال آن هستند سریعتر و سفارشی‌تر پیدا کنند. گنجاندن یک موقعیت فروش منحصر به فرد در آگهی شما می‌تواند به کاربران کمک کند تا بفهمند که چرا کسب و کار شما بهتر از سایر رقبای شما است.

گوگل ادوردز به مشتریان کمک می‌کند تا آنچه را که به دنبال آن هستند سریعتر و سفارشی‌تر پیدا کنند. گنجاندن یک موقعیت فروش منحصر به فرد در آگهی شما می‌تواند به کاربران کمک کند تا بفهمند که چرا کسب و کار شما بهتر از سایر رقبای شما است.

دیجیتال مارکتینگ نقش مهمی در معرفی یک برند، کالا یا خدمات مشخص داشته و آشنایی با اصول بازاریابی و به کارگیری این اصول و قواعد به شکل صحیح تاثیر به سزایی در جلب توجه مخاطب و جذب مشتری دارد و به توسعه و گسترش کسب و کار شما کمک می‌کند. یکی از سرویس‌هایی که موتور جست‌و‌جوی گوگل و سایت‌های وابسته به آن برای بازاریابی محصولات و خدمات مختلف فراهم آورده است، گوگل ادوردز نام دارد. گوگل ادوردز یا گوگل ادز روشی است که برای تبلیغات در گوگل استفاده می‌شود.
تبلیغات گوگل ادوردز به دو صورت نمایش داده می‌شوند؛

 1. نمایش در موتورهای جست‌و‌جو
 2. نمایش در شبکه نمایش

در نمایش تبلیغات در شبکه جست‌و‌جو یا سرچ، فرد تبلیغ‌کننده باید کلمات کلیدی مورد نظر خود را وارد کند؛ متن تبلیغ برای کسانی که کوئری مربوطه را جست‌و‌جو می‌کنند، نمایش داده می‌شود. نمایش این تبلیغات و جایگاه آن‌ها در نتایج گوگل نیز تابع ضوابط خاصی است و ممکن است در ابتدای صفحه اول نتایج یا انتهای آن نمایش داده شود و این مسئله به مزایده شما بستگی دارد. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است می‌توان گفت که حدود 87 درصد از کاربران به صفحات بعدی نتایج جست‌و‌‌جو نمی‌روند؛ از این رو هر‌چه تبلیغ شما جایگاه و رتبه بالاتری در نتایج گوگل داشته باشد، نرخ کلیک آن بالاتر بوده و مورد توجه کاربران بیشتری قرار خواهد گرفت. این شیوه تبلیغات هزینه داشته و به ازای هر کلیکی که کاربر بر تبلیغ شما می‌کند، باید هزینه مشخصی بپردازید (به این نوع هزینه CPC گفته می‌شود) اما برای نمایش تبلیغاتتان در نتایج نیازی به پرداخت هزینه نیست. این هزینه نیز از طرف خود شما به عنوان تبلیغ دهنده پیشنهاد می‌شود و به آن bid می‌گویند.
تبلیغات در شبکه نمایش برای تبلیغ‌دهنده این امکان را فراهم می‌کند که آگهی خود را در قالب بنر در سایت‌هایی که بخشی از شبکه نمایش هستند درج کنند. این شبکه مخاطبان بسیاری در سراسر جهان دارد؛ از این رو می‌توان گفت که تاثیرگذاری بسیاری نیز در گسترش کسب و کار شما خواهد داشت. تبلیغات در گوگل، یوتیوب، بلاگ و وب‌سایت‌های دیگری که متعلق به شبکه نمایش گوگل هستند نمایش داده می‌شوند.

AdWords می‌تواند با ایجاد ترافیک بالا، درآمد بیشتر و افزایش فروش، کسب‌وکار شما را کاملا متحول کند. اما اگر اشتباه متوجه شوید، در نهایت هزینه خواهید کرد و در ازای آن مطلقاً چیزی دریافت نمی‌کنید.
بیایید آمار زیر را در نظر بگیریم:

 • تبلیغات گوگل روزانه 3.5 میلیارد تعامل ایجاد می‌کند.
 • 90 درصد از کاربران می‌گویند که تبلیغات بر تصمیم گیری‌های خرید آن‌ها تأثیر می‌گذارد.
 • 66 درصد از خریداران، خرید آنلاین را به جای خرید از مراکز خرید یا فروشگاه‌ها را ترجیح می‌دهند.

با این حال، دنیای تبلیغات آنقدر که به نظر می‌رسد ساده نیست. مشکلاتی که در گوگل ادوردز به وجود می‌آید، نمی‌توانند مکانیسم پویای یک پلتفرم بازاریابی و نحوه کارکرد آن را به طور کامل توصیف کنند. علاوه بر این، ممکن است وقت نداشته باشید یا نتوانید توجه لازم را برای درک پیچیدگی‌های مربوط به ‌آن داشته باشید.
اگر می‌خواهید تا حد امکان از حساب تبلیغاتی گوگل خود استفاده کنید، حتماً باید یک مشاور AdWords کمک بگیرید.

 

تیم راش وب می‌تواند برای مشاوره و انجام کلیه خدمات تبلیغاتی کسب و کار شما کمک کند.

گام هایی که برای ارائه تبلیغات گوگل باید طی شود.

 1. ابتدا موضوع سایت و محصولات خود را به کارشناسان ما اعلام کنید.
 2. پس از بررسی که بر روی محصولات، موضوع و خود سایت انجام می‌شود کلمات کلیدی که برای تبلیغ شما مناسب است استخراج می‌شود.
 3. این کلمات برای بررسی و تایید به شما ارائه می‌گردد.
 4. سپس بر اساس بودجه ای که شما مشخص می‌نمایید، کمپین طراحی و اجرا می گردد. به عنوان مثال ممکن است بودجه شما روزی ۵ دلار باشد و برای بیست روز کمپین تبلیغاتی اجرا گردد که در این صورت هزینه کمپین شما صد دلار محاسبه می‌شود.
 5. از روزی که برنامه تبلیغاتی شروع می‌شود به طور مرتب هر ۲۴ ساعت این کمپین تبلیغات، تنظیم مجدد می‌گردد. نتیجه این تنظیم‌ها باعث بهبود کمپین شما و افزایش اثر بخشی تبلیغات می‌شود. همچنین بر اساس تنظیم‌ها و رفتاری که هوش مصنوعی گوگل از خود نشان می‌دهد معمولا بعد از ده روز بودجه تبلیغاتی شما بهینه می شود به این معنی که هزینه تبلیغاتش را بعد از ۱۰ روز به آرامی پایین می‌آورد.
 6. بنابراین از یک سمت تیم ما تبلیغات شما را بهینه می‌کند و از سمت دیگر گوگل قیمت را پایین می آورد و در نتیجه بهترین نتایج بعد از هفته دوم نمایان می‌شود.

چهار روشی که تیم راش وب می‌تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند.

اگر متوجه شدید که فروش شما رو به کاهش است، اکنون دلیل آن را می‌دانید. گنجاندن گوگل ادوردز در استراتژی بازاریابی خود تنها راهی است که از آن عقب نخواهید ماند. درعوض، می‌توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید، سرنخ‌های بیشتری به دست آورید و فروش را افزایش دهید. (همه در یک زمان)
بدون مشاور AdWords، کل فرآیند می‌تواند زمان‌بر، پرهزینه و البته مستعد خطا باشد.

1. امتیاز خود را مدیریت کنید.
گوگل می‌خواهد جستجوگران را با محتوای ارگانیک و تبلیغاتی مرتبط کند که با آنچه آن‌ها به دنبال آن هستند هماهنگی بیشتری داشته باشد.
دلیل ایجاد سیستم امتیاز کیفیت چیست؟ این یک متغیر پویا است که به جنبه‌های مختلف تبلیغات و کمپین شما نگاه می‌کند و هر کلمه کلیدی امتیاز خاص خود را دارد که بر رتبه تبلیغ و هزینه هر کلیک شما تأثیر می‌گذارد. از این رو، دانستن اینکه آیا یک کلمه کلیدی می‌تواند برای شرکت شما سودآور باشد یا خیر، بسیار مهم است. مشاور گوگل ادوردز می‌تواند امتیاز کیفیت را برای هر شرکتی با انجام کارهای زیر بهبود بخشد:

 • بخش‌بندی کمپین‌ها در اطراف گروه‌های تبلیغاتی هدفمند کوچکتر برای افزایش ارتباط تبلیغات
 • ایجاد صفحات لندینگ
 • کاهش زمان بارگذاری وب سایت برای ارائه تجربیات بهتر به کاربران

در نهایت، بهبود امتیاز کیفیت شما می‌تواند تأثیر مثبتی بر سودآوری AdWords شما داشته باشد و به شما امکان می‌دهد به مشتریان بیشتری دسترسی داشته باشید و بازگشت سرمایه خود را بهبود ببخشید.

2. از رقبای خود جلو بزنید.
اگر رقبای شما در حال حاضر از تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) استفاده می‌کنند، احتمال عقب افتادن شما بیشتر است. اما استفاده از تبلیغات Google می‌تواند زمین بازی را حتی اگر بودجه تبلیغاتی محدودی دارید هموار کند.
فقط از تخصص متخصص تبلیغات خود، برای پیشرفت استفاده کنید.

3. نتایج سریع را ارائه دهید.
بازدیدکنندگانی که از طریق تبلیغات گوگل وارد وب‌سایت شما می‌شوند، 50 درصد بیشتر از بازدیدکنندگان معمولی هستند. بنابراین، اگر تبلیغات خود را به درستی انجام دهید مطمئن شوید که نتایج سریعتر و فوری‌تری خواهید داشت.
مشاور به ابزارهای تبلیغاتی متخصص گوگل دسترسی دارد، و لازم نیست خودتان پولی را برای پرداخت این ابزارها هدر دهید. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند لیستی از کلمات کلیدی هدف را ایجاد کنند و بینش‌های کلیدی را در مورد مخاطبان و رقبای هدف شما ارائه دهند. همه این تلاش‌ها به توسعه کمپین قوی‌تر برای شرکت شما کمک می‌کند و از هدف‌گیری بهتر مشتری اطمینان می‌دهد.
بهترین بخش در اینجا این است که برخلاف بهینه سازی موتور جستجو، AdWords بلافاصله کار می‌کند.

4. صفحات لندیگ موثر طراحی کنید.
صفحات لندینگ نقش مهمی در موفقیت شرکت شما دارند. در حالی که برخی از مشاوران یک راه حل داخلی برای طراحی صفحه لندینگ ارائه می‌دهند، برخی دیگر ممکن است برای کمک به آن‌ها با یک طراح یا شرکت قرارداد ببندند. در هر صورت، شما به یک صفحه لندینگ عالی نیاز دارید زیرا امتیاز کیفیت شرکت شما به آن بستگی دارد.

“تیم ما می‌تواند اطمینان حاصل دهد که شما از ابزارها و استراتژی‌های تبلیغاتی مناسب بدون به حداکثر رساندن بودجه خود استفاده ‌کنید.

به علاوه، راش وب به تاکتیک‌های هوشمندانه‌ای فکر می‌کند تا شما را به اهداف نهایی‌تان نزدیک‌تر کند.”

مزایای تبلیغات آنلاین و تبلیغات گوگل

تبلیغات آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغات خود را به افرادی که احتمالا به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند هستند، نشان دهید و می‌توانید افرادی را که علاقه ای ندارند را فیلتر کنید و پیگیری کنید که آیا آن‌ افراد روی تبلیغات شما کلیک کرده‌اند یا خیر. Google Ads به شما کمک می‌کند که تبلیغات خود را در مکان و زمان مناسب به کاربران نشان دهید.

چهار مزیت google ads :

 1. باعث می‌شود تبلیغات خود را هدف قرار دهید.
  هدف‌گذاری باعث می‌شود که تبلیغات خود را برای افرادی که به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند هستند، نشان دهید و خدمات مرتبط را در اختیار آن‌ها بگذارید. راه‌های مختلفی برای هدف گذاری وجود دارد که در ادامه متن به آن‌ها خواهیم پرداخت. چند مورد از نکاتی که با google ads می‌توانید وبسایت‌های خود را هدفمندتر کنید، به شرح زیر است:
  کلمات کلیدی: کلمات کلیدی، کلمات یا عباراتی مرتبط با محصولات و خدمات شما، که برای نمایش تبلیغات شما است، و زمانی تاثیر مفید دارند که مشتریان، آن عبارت را جست و جو می‌کنند یا از طریق وبسایت‌های مختلف بازدید می‌کنند.
  مکان تبلیغ: تبلیغات خود را در صفحات نتایج جست و جوی گوگل و وبسایت‌هایی که بخشی از شبکه‌های جست و جو و نمایش گوگل هستند، نشان دهید.
  سن ، مکان و زبان: سن ، موقعیت جغرافیایی و زبان مشتریان خود را در نظر بگیرید.
  تکرار تبلیغات: تبلیغات خود را در ساعات یا روزهای خاصی از هفته نشان دهید و تکرار کنید.
 2. باعث می‌شود هزینه‌های خود را کنترل کنید.
  مزیت دیگر تبلیغات گوگل این است که هزینه‌های تبلیغاتی شما را کنترل می‌کند. شما می‌توانید انتخاب کنید که در ماه، در روز و برای هر تبلیغ چقدر هزینه کنید. و هزینه‌ها زمانی پرداخت می‌شود که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند.
 3. باعث می‌شود موفقیت خود را بسنجید.
  با google ads ، متوجه می‌شوید که چه شخصی روی تبلیغ شما کلیک کرده است، محصول شما را خریده یا نه ، برنامه‌ای از وبسایت شما دانلود کرده و یا اینکه با شما تماس گرفته شده است. با دیدن اینکه کدام تبلیغات کلیک بیشتری دارند به سرعت متوجه خواهید شد که وقت و سرمایه خود را روی چه چیزی بگذارید. این موضوع به طریقی می‌تواند بازده سرمایه‌گذاری شما را افزایش دهد.
 4. باعث می‌شود تبلیغات خود را مدیریت کنید.
  Google ads ابزارهایی را برای مدیریت و نظارت آسان حساب‌ها به شما ارائه می‌دهد. اگر چندین حساب google ads را مدیریت می‌کنید، حساب مدیر My Clienet Center (MCC) ابزار قدرتمندی است که می‌تواند در وقت شما صرفه جویی کند. این ابزار به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی همه‌ی حساب‌های google ads خود را از یک مکان واحد مشاهده و مدیریت کنید.
  همچنین می‌توانید حساب‌های خود را به صورت آفلاین با ابزار google ads editor مدیریت کنید، این ابزار این امکان را می‌دهد که اطلاعات حساب خود را دانلود کنید و تغییرات را به صورت آفلاین ویرایش کنید و سپس تغییرات خود را در google ads آپلود کنید.

مزایده در گوگل ادوردز

اینکه تبلیغات شما در نتایج گوگل چه جایگاهی داشته باشد، ضوابط و قواعد خاصی دارد و ترتیب نمایش آگهی‌ها به رتبه بندی گوگل که به آن اد رنک (Ad Rank) گفته می شود، بستگی دارد. شما باید برای تعیین جایگاه متن تبلیغ خود در گوگل در مزایده شرکت کنید و پیروز شوید؛ برای پیروزی در این مزایده دو عامل بید bid ) یا پیشنهاد شما برای هزینه هر کلیک( و ad quality بستگی دارد.
سه عامل موثر در اد رنک (Ad Rank) نرخ کلیک مورد انتظار، تجربه صفحه فرود آگهی و ارتباط آگهی هستند که در ادامه به توضیح مختصری درباره هر کدام از آن ها می پردازیم:

 1. نرخ کلیک مورد انتظار
  گوگل بر اساس سابقه کلمات کلیدی و اطلاعات حساب کاربری شما در گوگل ادوردز تعداد کلیک‌هایی که آگهی شما ممکن است دریافت کند را پیش بینی می‌کند. نرخ کلیک کاربران (CTR) اعتبار و اهمیت تبلیغ شما را مشخص می‌کند و در جایگاهی که به دست می‌آورد موثر است.
 2. تجربه صفحه فرود آگهی
  صفحه فرود آگهی باید محتوای باکیفیت و مرتبطی داشته باشد. کاربران به دنبال صفحه فرودی هستند که آن چه را می‌خواهند به آن‌ها ارائه داده و به نیاز آن ها پاسخ دهد. نحوه نمایش اطلاعات در صفحه نیز بسیار اهمیت داشته و باید به گونه‌ای باشد که توجه کاربر را به خود جلب کند.
 3. ارتباط آگهی
  یکی دیگر از عوامل مهم و موثر مرتبط بودن آگهی با آن چه کاربر جست و جو می‌کند است. از طرف دیگر نمایش آگهی‌های تبلیغاتی مفید و مرتبط به سود تبلیغ دهندگان نیز می‌باشد؛ چرا که مانع از کلیک‌های اضافی شده و تنها افرادی که به دنبال چنین خدمت یا کالایی هستند، بر روی آن کلیک می‌کنند. به این ترتیب تبلیغ دهنده هزینه اضافی پرداخت نخواهد کرد.

برای تبلیغ در گوگل ادورد چه باید کرد؟

برای تبلیغ در گوگل ادورز ابتدا باید اکانت گوگل ادوردز خود را شارژ کرده و کمپین تبلیغاتی خود را ایجاد کنید. سپس باید کلمات کلیدی مورد نظرتان را (که می‌خواهید در صورت جست و جوی آن‌ها متن تبلیغ شما نمایش داده شود) مشخص کنید. هر‌گاه کاربر این کلمات را جست و جو کند، تبلیغ شما در نتایج گوگل نمایش داده می‌شود و اگر بر روی آن کلیک کرده و وارد سایت شما شود، برای شما هزینه خواهد داشت که این هزینه از اعتبار حساب کاربری شما در گوگل ادوردز کسر می‌شود.

برای تبلیغ در گوگل چه خدماتی را به شما ارائه می‌دهیم؟

پرسش و پاسخ متداول تبلیغات گوگل

گوگل ادز چگونه به توسعه کسب و کار شما کمک می‌کند؟

برای آن که تبلیغات گوگل ادوردز نتیجه مطلوبی داشته و در گسترش کسب و کار شما موثر باشد باید به درستی مدیریت شده و صورت گیرد. به این ترتیب که کلمات کلیدی صحیحی انتخاب شود، هزینه معقول و مناسبی تعیین گردد، اصول مربوطه جهت جلب توجه کاربر رعایت شود و محتوای با کیفیت و جذاب داشته باشد تا کاربر به صفحه سایت شما هدایت شود. برخی از افراد بدون رعایت این نکات اقدام به استفاده از ادوردزها می کنند و گمان می کنند که این روش از تبلیغات تاثیر کافی را نداشته و به صرفه نیست.

CPM و CPA چه هستند و با CPC چه تفاوتی دارند؟

برای هزینه پیشنهادی در مزایده های گوگل ادز به غیر از روش CPC که پرداخت هزینه به ازای هر کلیک است، دو روش دیگر نیز وجود دارد؛ CPM روشی است که به ازای هر هزار نمایش (impression) باید هزینه پرداخت کنید و در روش CPA هزینه به ازای هر اقدام و عملیات ارزشمندی که در صفحه فرود یا دیگر صفحات سایت انجام می شود (مثلا به ازای هر خرید)، از حساب اکانت گوگل ادز شما کسر می شود.ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ایجاد حساب کاربری در گوگل ادز هزینه ای نداشته و فقط در صورت انجام یکی از موارد فوق مبلغی از اعتبار اکانت تان برداشت می شود.