چرا بروزرسانی مارس 2019 گوگل پسرفت است؟

calendar 16 فروردین 1400

چرا بروزرسانی مارس 2019 گوگل پسرفت است؟

بروزرسانی ماه مارس 2019 گوگل که نتایج جستجو را در تمام کشورها تحت تاثیر قرار داد، به دلایلی بیشتر شبیه به یک عقب گرد برای غول جستجوگر محسوب می شود. مقاله ای که در ادامه می خوانید از وبسایت معتبر searchenginejournal ترجمه و ویرایش شده است.

برای دانلود نسخه PDF مقاله کلیک کنید.

بروزرسانی 2019 هسته الگوریتم های گوگل به نظر یک عقب گرد است!

Brett Tabke ، موسس WebmasterWrold و PubCon اطلاعات بیشتری از این بروزرسانی در اختیار دارد، به او گفته شده بود که این بروزرسانی یکی از بزرگترین بروزرسانی های سال های اخیر است.
وقتی از او درباره این بروزرسانی پرسیده شد گفت که احساس می کند که مانند عقب گردی به الگوریتم های پیشین است. منظور او این است که بسیاری از وبسایت ها که در بروزرسانی های پیشین افت رتبه و ترافیک داشتند و به نحوی پنالتی شده بودند، دوباره جایگاه ها و ترافیک از دست رفته را بدست آوردند.
او اضافه کرد: “من فکر می کنم ممکن است ما شاهد بازگشت مقداری از بروزرسانی های پیشین هستیم”

جدیدترین مقاله در این باره: رفع جریمه مارس 2019 گوگل

چرا بروزرسانی گوگل مانند عقبگرد است؟

این اصطلاح حاصل بررسی داده هایی از برندگان و بازندگان این بروزرسانی است. این اطلاعات درک بهتری از اصطلاح “پسرفت” که برای این بروزرسانی به کار رفته است، به ما می دهد.
نکته بسیار جالب اینجاست، 75 درصد از برندگان این بروزرسانی در واقع بازندگان بروزرسانی پیشین بودند. یعنی 75 درصد از وبسایت هایی که در بروزرسانی ماه مارس 2019 هسته گوگل، در رتبه بندی ها بهبود یافتند، پیشتر و در نتیجه بروزرسانی پیشین گوگل در سال 2018 افت رتبه و ترافیک را تجربه کرده بودند.

از آنجاییکه بسیاری از بازندگان پیشین حالا برندگان این بروزرسانی هستند، این طور احساس می شود که این بروزرسانی یک پسرفت است. منطقی به نظر نمی آید که گوگل، به الگوریتم های پیشین بازگردد، چیزی که تا امروز از مهندسین گوگل شنیده ایم این است که گوگل همواره الگوریتم های جستجو را بهبود می بخشد.

ما معتقدیم که در یک بروزرسانی عظیم، گوگل نحوه رتبه بندی سایت ها را بهبود می بخشد و این بروزرسانی عوارض جانبی نیز دارد، مانند اثرگذاری مثبت بر وبسایت هایی که طی بروزرسانی پیشین دچار افت رتبه شده بودند.
پس اگرچه این بروزرسانی مانند یک پسرفت است، اما امکان این موضوع بسیار پایین است. اگر 75 درصد از برندگان این بروزرسانی، بازندگان بروزرسانی پیشین هستند، پس نظریه Brett Tabke صحیح است. بروزرسانی مارس 2019 گوگل، شبیه به یک عقبگرد بزرگ است، اما در واقع یک پسرفت نیست و صرفا عوارض جانبی زیادی داشته است.

چرا بروزرسانی مارس 2019 گوگل جزئی به نظر می رسد؟

داده ها نشان می دهند که سایت هایی که بازنده این بروزرسانی هستند جایگاه هایشان در عبارات بلند را از دست داده اند. این یعنی مقدار ترافیک از دست رفته از عباراتی که کمتر ورودی داشته اند بیشتر است و ورودی اصلی سایت خیلی تحت تاثیر قرار نگرفته است.
مهم تر از آن، 70 درصد از سایت های بازنده این بروزرسانی، سایت هایی هستند که پیشتر توسط الگوریتم های گوگل جریمه شده بودند. اگر این داده صحیح باشد و در کل وبسایت های دنیا نیز بهمین صورت عمل کرده باشد، یعنی بیشترین آسیب به وبسایت هایی وارد شده که دلایل دیگری برای افت رتبه نیز داشته اند. بهمین علت این طور به نظر می رسد که این بروزرسانی آنقدرها هم “بزرگ” نیست.

بروزرسانی مارس 2019 گوگل چیست؟

پیشرفت های بسیاری در تکنولوژی های بازیابی اطلاعات گوگل در سال گذشته صورت گرفته است، به همین علت نمی توان به یکی از آن ها اشاره کرد و گفت که این بروزرسانی پیرامون آن اتفاق افتاده است. بروزرسانی مارس 2019 می تواند یکی از آنها و یا بیشتر باشد.
انتظار می رود گوگل بالاخره در آینده توضیحی درباره این بروزرسانی ارائه دهد. اگر این تغییر، نوعی الگوریتم جدید رتبه بندی و جستجو است، پس ممکن است گوگل هنوز اطمینان کافی از آن نداشته و در حال آزمایش آن است و می خواهد نتایج آن را بررسی کند.
بررسی سایت هایی که تحت تاثیر این بروزرسانی افت ترافیک و رتبه داشته اند یک بحث است، نتیجه گیری از این بررسی و مشاهدات در بسیاری از اوقات به بار نمی نشیند. مانند بروزرسانی Medic Update ، که نام این بروزرسانی بدلیل بررسی سایت های سلامت که تحت تاثیر آن قرار گرفته بودند انتخاب شد، در صورتی که به سایت های سلامت ارتباطی نداشت و این آنالیز ضعیف جامعه سئو را گیج کرده بود.
ما معتقدیم که باید منتظر اطلاعاتی باشیم که گوگل در اختیار ما قرار می دهد و سپس به فکر چاره رفع مشکلات بیافتیم. این محتاطانه ترین راه برای درک بروزرسانی های گوگل است.

معرفی 20 مورد از بهترین افزونه های وردپرس در سال 2019
مطلب بعدی

20 مورد از بهترین افزونه‌های وردپرس

مطلب قبلی

بروزرسانی جدید الگوریتم گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

n
n

آخرین مطالب

تولید محتوای جدید یا بهینه‌سازی صفحات قدیمی وب: کدام یک برای سئو بهتر است؟
10 پلتفرم و برنامه جدید در سوشال مدیا که باید با آن‌ها آشنا شوید!
گوگل مشکل ایندکس شدن را تایید کرد!
بیش از 30 نکته برای افراد ناشنوا و معلول در ارتباط با سئو
گوگل طرحواره‌ای جدیدی به منظور رتبه‌بندی تصاویر ارائه می‌دهد!
16 اطلاعیه از Google Marketing Live 2022
بازاریابی وب 3.0: انقلابی در بازاریابی و تأثیرات آن
سه رکن اصلی سئو: اعتبار، ارتباط و تجربه
راهنمای کامل سئو محلی برای کسب‌وکارهای B2B
به روز رسانی گوتنبرگ 13 و هماهنگی آن با وردپرس 6
محتوای آسمان خراش چیست؟ و بهترین راه تولید آن
گزارش سالیانه گوگل از جستجوهای اسپم منتشر شد
۱۰ نکته کاربردی در نوشتن محتوای پست مهمان
6 سیستم مدیریت محتوا با بهترین امتیاز در Core Web Vitals
چرا صفحات جاوا اسکریپت کش شده در گوگل خالی هستند؟
9 نوع مختلف پست وبلاگ و نحوه استفاده از آنها
چک لیست سئو سایت (بروزرسانی ۲۰۲۲)
دویست اصطلاح کاربردی در سئو سایت که باید بدانیم

اشتراک گذاری مطلب