6 سیستم مدیریت محتوا با بهترین امتیاز در Core Web Vitals

2022-04-12 15:29:46

وبسایت HTTPArchive به تازگی لیستی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا که در تعامل با Core Web Vitals بهترین نتیجه را داشته‌اند منتشر کرده است.
این داده‌ها براساس داده‌های ایالات متحده جمع‌آوری شده و می‌توان گفت که داده‌های جهانی تفاوت چندانی با این داده‌ها ندارند.

این رتبه‌بندی براساس چیست؟

سایت HTTPArchive از دو مجموعه داده‌ها برای این رتبه‌بندی استفاده کرده است:

  • مجموعه داده‌های CRuX
  • مجموعه داده‌های Lab dataset

داده‌های CRuX

این داده‌ها توسط کاربران فعال در دنیای وب که بطور ناشناس دسترسی اطلاعات Core Web Vitals وبسایت‌هایی که بازدید می‌کنند را در اختیار می‌گذارند جمع‌آوری شده است.

داده‌های Lab

این داده‌ها توسط یک خزنده که اطلاعات میلیون‌ها وبسایت را جمع‌آوری می‌کند، گردهم آمده است. این خزنده اطلاعات موبایل را شبیه‌سازی می‌کند تا بتواند داده‌های دقیق‌تری را ارائه نماید.

از این دو مجموعه داده برای رتبه‌بندی بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا در تعامل با Core Web Vitals استفاده شده است.

شماره 1: Duda

Duda یک پلتفرم سایت ساز حرفه‌ای است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بدون نیاز به دانستن اینکه چه اتفاقی در کدهای سایت می‌افتد، وبسایت خود را طراحی کنند.

هدف این پلتفرم حفظ تمرکز کاربرانش روی وبسایت کسب‌وکارشان است زمانی که Duda بخش فنی را به‌طور کامل پوشش می‌دهد. این رویکرد مانند رویکرد پلتفرم‌های سایت‌ساز دیگر مانند Wix و Squarespace است.

Duda پرچمدار سایت‌سازها و هم‌چنین شماره یک لیست ما در تعامل با (CWV) است. 77.3درصد از سایت‌هایی که با Duda ساخته شده‌اند Core Web Vitals خوبی دارند، این یک آمار شگفت‌انگیز و رو به رشد است.

شماره 2: Drupal

جایگاه دوم لیست ما متعلق به سیستم مدیریت محتوای متن باز Drupal است. این سیستم هم مانند Duda یک سایت ساز است که هدف خود را بر رفع نیاز کاربران گذاشته است.

جایگاه دوم این لیست سابقا متعلق به سیستم مدیریت محتوای Wix بود، اما با پیشرفت Drupal جایگاه دوم لیست ما نصیب خود کرد.

شماره 3: Wix

سایت ساز Wix سال گذشته امتیازی بهتری (حدود 55.3درصد سایت‌های طراحی شده با Wix تعامل خوبی با CWV داشتند) را نصیب خود کرده بود، اما در سال 2022 این امتیاز به 54درصد افول پیدا کرد.

شماره 4: Squarespace

سایت ساز Squarespace با جهش 10 درصدی توانسته در 42.84درصد از سایت‌هایی که توسط این پلتفرم طراحی شده‌اند، امتیاز قابل قبولی در تعامل با CWV دریافت نماید.

شماره 5: WordPress

وردپرس بیشتر یک سیستم مدیریت محتوا است تا یک سایت‌ساز (مانند دیگر پلتفرم‌های لیست ما)، وردپرس با یک جهش 6.4درصدی نسبت به سال گذشته در جایگاه پنجم لیست ما قرار گرفته است.

اخیرا یک پلاگین برای بهتر شدن تعامل با CWV توسط تیم وردپرس طراحی شده است که در فاز آزمایشی است. بروزرسانی بعدی وردپرس می‌تواند سبب رشد این سیستم مدیریت محتوا در لیست ما شود.

البته نحوه طراحی سایت با وردپرس می‌تواند روی تعامل سایت با CWV تاثیرگزار باشد.

شماره 6: Joomla

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط HTTPArchive جوملا با امتیاز 35درصدی توانسته نسبت به سال گذشته 4.5درصد رشد کند.

منبع: SEJ

هم‌چنین بخوانید:

5 روش افزایش تعامل کاربران با وبسایت

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *