5 نکته مهم برای رسیدن به رتبه یک گوگل

2021-07-03 07:40:03
rank one on google

تعداد کلمات : 1208 کلمه    زمان مطالعه : 9 دقیقه

دانلود PDF با یک کلیک

تمام صاحبان مشاغل و وب سایت ها آرزوی رسیدن به رتبه یک گوگل را در سر دارند. دلایل آن هم بسیار روشن است:
رسیدن به اولین رتبه ( یا حتی یکی از سه رتبه اول) به معنای افزایش ترافیک سایت شما، افزایش بازدید کنندگان و در نهایت افزایش پتانسیل فروش برای پیش برد رقابت در کسب و کار شما است. متاسفانه رسیدن به رتبه های بالا به ندرت اتفاق می افتد. حتی ماهر ترین و با تجربه ترین بازاریاب ها برای رسیدن به رتبه اول گوگل، همواره در رقابت هستند. بنابراین چگونه یک بازاریاب تازه کار که به تازگی کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کرده است، می تواند برای رسیدن به این درجه و موقعیت امیدوار باشد؟
در حالی که هیچ راهی برای تضمین رسیدن به رتبه اول گوگل وجود ندارد، در این مطلب به برخی استراتژی ها که برای همگان قابل استفاده است اشاره خواهیم کرد تا شانس رسیدن به رتبه یک را افزایش دهیم. می توانید مقاله رسیدن به صفحه یک نتایج گوگل را نیز مطالعه کنید.

1. رفتن به موقعیت مناسب

بخشی از موفقیت در سئو سایت، درک دورنمای رقابتی است. به عنوان یکی از صاحبان مشاغل کوچک، شما نمی خواهید با سازمان های بزرگی که بودجه بازاریابی نامحدودی دارند رقابت کنید. اگرچه شما همیشه فرصتی برای پیشی گرفتن از آنها در اختیار دارید، ولیکن به احتمال زیاد شما وقت و هزینه خود را هدر خواهید داد. به همین دلیل رفتن به موقعیت مناسب برای شما بسیار اهمیت دارد. در اینجا منظور این است که: به جای تلاش برای رقابت با شرکت های بزرگ با کلمه های کلیدی محبوب (و معمولا عمومی تر)، عمق بگیرید و به یک ماهی بزرگ در یک دریای کوچک تبدیل شوید.
در نظر داشته باشید، این اغلب به معنای تمرکز مشاغل کوچک از محصولات عمومی تر به محصولات یا خدمات خاص تر است. به عنوان مثال به جای تلاش برای کسب رتبه برای عبارت باتری، در جستجوی عباراتی مانند باتری شارژی، خوردشیدی یا لیتیومی رتبه داشته باشید. رتبه بندی این عبارات خاص به عنوان کلمه کلیدی بسیار ساده تر خواهد بود، که این بدان معنی است که شما می توانید خیلی سریع تر بازار هدف را جذب کنید.

2. کلمه های کلیدی واقع بینانه تری را انتخاب کنید.

هر کسی می تواند به رتبه های بالای گوگل دست پیدا کند، اگر کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کند. به عنوان مثال اگر یک صفحه سایت برای “عروسک توپی آبی” بهینه سازی کنید ، می توانید در چند روز آینده به اولین رتبه گوگل دست پیدا کنید. با این حال ( و این یک نکته بزرگ است) که آیا من واقعا می خواهم برای این عبارت رتبه یا مقامی کسب کنم؟ احتمالا خیر؛ زیرا این حتی یک محصول واقعی هم نیست.
به نظر من: اگر شما یک کلمه کلیدی را انتخاب می کنید که به اندازه کافی ابهام دارد، رتبه بندی آن آسان خواهد بود. البته، ما نمی خواهیم برای کلمات کلیدی مبهم رتبه بندی کنیم. ما می خواهیم این رتبه را برای کلمات کلیدی که مردم واقعا به دنبال آنها هستند بدست آوریم. پرسش های واقعی که در مرورگر خود جستجو می کنند. از ابزار هایی مانند Google’s Keyword Planner و KeywordTool.io استفاده کنید و به جستجوی کلمات کلیدی مرتبطی بپردازید که در عین داشتن جستجوی زیاد، دارای رقابت کمی برای رتبه بندی هستند. زمانی که وب سایت شما قدرت بیشتری دارد و شما برای کلید واژه های ساده تری رتبه بندی می کنید، همیشه می توانید از کلمات کلیدی پر رقابتی استفاده کنید که ترافیک بیشتری را ایجاد می کنند.

3. تمام محتواها برای کلمات کلیدی خود بهینه کنید.

هنگامی که به موقعیت مناسب خود رفتید و کلمات کلیدی ساده تری انتخاب کردید، وقت آن رسیده است که شما از آن کلمات کلیدی در موقعیت های مناسب و استراتژیک در صفحات خود استفاده کنید. مطمئنا شما نمی خواهید از کلمات کلیدی خود بیش از حد استفاده کنید، مهم است که بتوانید به روش های متفاوتی در محتوای خود استفاده کنید. مهمتر از همه استفاده از آنها در موارد زیر است:
URL: برای مثال به جای
www.yoursite.com/sh8xks6.htm  از www.yoursite.com/your-keywords-here  استفاده کنید.

برچسب عنوان

عناوین: H1 و H2 و ……
تمام تگ های مربوط به تصاویر و عناوین آنها در صورت نیاز.

در طول مطالب خود

محتواهای مورد علاقه و پربازدید که توسط گوگل و خوانندگان شما مورد توجه قرار گرفته است را به خاطر داشته باشید. این می تواند یک نکته کلیدی برای آینده جهت تولید محتوا شما باشد. کلمات کلیدی شما باید به خوبی در محتوایتان پخش شده باشند.

4. بازاریابی محتوا

طبق اعلام موسسه بازاریابی محتوا، 88 در صد از شرکت های B2B در حال حاضر از بازاریابی محتوا به عنوان بخشی از استراتژی کلی بازاریابی خود استفاده می کنند.
این شامل استفاده از طیف گسترده‌ای از نوع محتوا، پست های وبلاگ، خبرنامه ها، وبینارها، اینفوگرافیک ها و …. می شود. اگر می خواهید در گوگل رتبه های برتر را کسب کنید، باید حتما به طور مرتب مطالب جدیدی را به سایت خود اضافه کنید. ولیکن نباید فقط به خاطر داشتن محتواهای جدید اقدام به اضافه کردن محتوا کنید، بلکه سعی کنید محتواهای جدید و با کیفیتی را اضافه کنید که برای بازدید کنندگان و مشتریان شما ارزش داشته باشد. اینگونه محتوا به شما کمک می کند تا رتبه خود را با استفاده از دو روش اصلی بالا ببرید. اولین روش، استفاده از محتوای بیشتر است که به معنای کلمات کلیدی بیشتر در نظر گرفته می شود که فرصت های جدیدی را برای گوگل جهت برگشت سایت شما در نتایج جستجو را فراهم می کند. دومین روش با توجه به تعداد زیاد محتواهای شما اعمال می شود که هر چه تعداد محتواها بیشتر باشید می توانید لینکهای بیشتری را به صفحات دیگر ایجاد کنید (لینک سازی داخلی). بعلاوه، داشتن مطالب زیاد برای بازدیدکنندگان جدید، جهت ماندن در سایت شما بسیار مناسب است.

5. لینک های خارجی برای سایت خود به دست آورید.

لینکها در سئو همچنان نقش اساسی دارند. در حقیقت بر اساس گزارش عوامل رتبه بندی موتور های جستجوگر MOZ ، لینک های ورودی تنها عنصر مهم برای دستیابی به رتبه های برتر گوگل است. برخی از استراتژی هایی که می توانید برای بدست آوردن پیوند به سایت خود  استفاده کنید عبارتند از:
• سایت خود را به فهرست های مشاغل محلی اضافه کنید و سایت هایی مانند Google my business، trip advisor و yelp را مرور کنید.
• با موقعیت خود در سایت های محبوب پست ارسال کنید. حتی اگر در پست ارسال شده یا بیوگرافی خود پیوندی بدست نیاورید، افزایش بازدید شما باعث می شود که ارزشمند شوید.
• ایجاد محتواهای همیشه سبز که سایر وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران می خواهند از طریق آنها لینک سازی کنند.
• به دنبال پیوند های شکسته در سایت های صنعتی بروید و پس از پیدا کردن درخواست کنید که آنها را با لینک یا پیوند های شما جابه جا کنند.
• از HARO، روابط عمومی رایگان دریافت کنید.

همچنین خرید رپورتاژ آگهی و خرید بک لینک را فراموش نکنید.

حرف آخر

هیچ راه مطمئنی برای بدست آوردن رتبه اول گوگل وجود ندارد. با این حال، هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب و مخاطبین، می تواند شانس شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. می توانید این کار را با ایجاد و تبلیغ مطالب بهینه شده دنبال کنید و بهتر است که به همین منوال ادامه دهید. رسیدن به رتبه برتر می توانید خیلی زودتر از آنچه که فکر می کنید اتفاق بیافتد.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *