راز وبلاگ‌های پربازدید + ایده‌های کاربردی

2022-12-26 10:45:22

به دنبال دریافت ترافیک بیشتر برای وب‌سایت‌تان هستید؟

چگونه ترافیک بیشتری به وبلاگ یا وب سایت خود می‌آورید؟ راه‌های زیادی برای افزایش ترافیک وجود دارد، اما برخی از روش‌ها بهتر از روش‌های دیگر هستند.

اگر به وبلاگ‌های محبوب نگاه کنید، می‌توانید ببینید که آن‌ها چه کاری را درست انجام می‌دهند و بینشی در مورد استراتژی‌ها یا راهکارهایی که می‌توانید برای استراتژی محتوای خود در نظر بگیرید به دست بیاورید.

اکنون بیایید هشت روشی را که از راه اطلاعاتی که از وبلاگ‌ها و سایت‌های معروف به دست آوردیم بررسی کنیم؛

افزایش ترافیک وب سایت: 8 راز از وبلاگ‌های محبوب

1. ابتدا داستان را دریافت کنید

Business Insider یکی از وبلاگ‌های مالی، رسانه‌ای و فناوری با سریع‌ترین رشد در جهان است.
از آنجایی که ماهانه بیش از 49 میلیون بازدیدکننده دریافت می‌کند، بدون شک نکاتی طلایی در مورد استراتژی محتوای آن وجود دارد.

نکات کلیدی این وب سایت با عملکرد بالا عبارتند از:

ایجاد سریع محتوای دیجیتال در سطح عالی

این سایت خبری جلوتر از زمان خود بود، زیرا از ابتدا بر محتوای دیجیتال تمرکز داشت. محتوای چاپی نداشت و نیز صرفا محتوا پخش نمی‌کرد.

آنها می‌دانستند که مخاطبان هدف‌شان چه چیزی را می‌پسندد و از نمودارها جلو افتادند.

امروزه صرفا تولید محتوای دیجیتالی بدون هدف امری بیهوده است. بنابراین، چه چیزی استراتژی محتوای موجود آن‌ها را متفاوت می‌کند؟

به موقع بودن

Business Insider همیشه قبل از همه اطلاعات را دریافت می‌کند. آن‌ها از آخرین خبرهای خبری جلوتر هستند، دائماً سرنخ‌ها را تعقیب می‌کنند و مقالات خود را با حقایق جدید در سریع‌ترین زمان ممکن به روز می‌کنند.

آن‌ها روی محتوای همیشه سبز تمرکز نمی‌کنند و این برای آن‌ها کارساز بوده است. در عوض، هدف آن‌ها این است که ابتدا داستان را دریافت کنند، اولین کلیک‌ها را جذب کنند و محتوای پرطرفدار را به سرعت پخش کنند.

این به آن معنا است که شما نیز می‌توانید با ایجاد محتوای به موقع و پخش آن در پلتفرم‌های مناسب، یک استراتژی محتوای خوب داشته باشید.

در حالی‌که داشتن محتوای همیشه سبز فوق العاده است؛ تولید محتوایی که تازه و به روز باشد (مثل اخبار) می‌تواند همواره مورد توجه کاربران قرار گیرد.

این به این دلیل است که کاربران نه تنها به دنبال پاسخ به سؤالات قدیمی هستند، بلکه به دنبال محتوای مرتبط با آنچه در سراسر جهان اتفاق می‌افتد نیز هستند.

2. با هدف انتشار دهید

وبلاگ هم‌نام آریانا هافینگتون، هافینگتون پست یا هاف‌پست، هرگز قرار نبود یک کسب و کار باشد. با این حال، از زمان شروع آن در سال 2005، این سایت به سرعت در رتبه‌های بالاتری قرار گرفت و به یکی از محبوب‌ترین وبلاگ‌ها در جهان تبدیل شد.

هافینگتون پست به یک موفقیت بزرگ در جذب ترافیک وب تبدیل شده است. هزاران بازدیدکننده روزانه را به خود جذب کرده و به عنوان یک وبلاگ سیاسی به نام و شناخته شده تبدیل شده است.

بنابراین، چه چیزی باعث موفقیت هافینگتون پست در ترافیک شد؟ آن‌ها هدفمند محتوا منتشر می‌کنند.

هافینگتون پست در ابتدا به عنوان یک سایت خبری سیاسی برای اطلاع رسانی عمومی در مورد مسائل مهم جهانی شروع به کار کرد. این پاسخ مستقیم بنیانگذار این سایت بود به سایت‌های خبری تشنه پول که تحت کنترل شرکت‌ها بودند.

هافینگتون پست، یک وب‌سایت خبری است که نظرات بی‌طرفانه‌ای را از هر دو طرف ارائه می‌دهد. این سایت نیاز مردم به گفتگوی صادقانه سیاسی را برآورده کرد.

جلوگیری از سوختن

داستان تغییر هافینگتون پست از اهدافش به سودآوری تاحدی محتاطانه است. اگر شما ارزشی را از دست بدهید که می‌خواهید به مخاطبان خود ارائه دهید، سوختن اجتناب ناپذیر است.

هافینگتون این را زمانی تجربه کرد که سایت او به سرعت رشد کرد، رشدی بسیار فراتر از آنچه در ابتدا تصور می‌کرد و بیش از حد تبدیل به یک سایت تجاری شد.

خیلی از تولیدکنندگان محتوا در این مخمصه قرار می‌گیرند.

آنها محتوای متمرکز بر کلمات کلیدی و نرخ تبدیل ایجاد می‌کنند. اما متأسفانه فراموش می‌کنند که ترافیک و تبدیل‌ها اغلب متناسب با میزان علاقه مخاطبان‌شان به محتوا است.

قبل از ایجاد محتوا، این سوالات را از خود بپرسید:

  • آیا مستقیماً از مخاطبانم پرسیده‌ام که به چه چیزی علاقه دارند؟
  • آیا نقاط درد، ترس‌ها، نیازها و خواسته‌های آن‌ها را می‌دانم؟
  • آیا من اطلاعاتی برای پشتیبانی از این موضوع دارم یا فرض می‌کنم این همان چیزی است که آن‌ها می‌خواهند؟
  • هدف اصلی این محتوا چیست؟
  • هدف نهایی که می‌خواهم با این محتوا به آن برسم چیست؟
  • از کاربران می‌خواهم هنگام خواندن این محتوا چه اقدامی انجام دهند؟

از هدف محتوای خود خیلی دور نشوید. تمرکز بر جلب رضایت گوگل یا بهینه‌سازی برای کلیک‌ها، بخشی از راه را برای شما به ارمغان می‌آورد، اما این کافی نیست که کاربران را به محتوای شما علاقه‌مند کند که در آن درگیر شوند.

3. جذب منابع معتبر

اگر Business Insider پادشاه اخبار جهان است، TMZ ملکه درام اخبار هالیوود است.

TMZ به دلیل پخش بزرگ‌ترین اخبار، شایعات و سرگرمی در رابطه با افراد مشهور، شناخته شده است.

در حالی‌که TMZ ما را با بینش زیادی در مورد آمار ترافیک یا استراتژی خود مجذوب نکرده است، یک کار پلیسی کوچک راز بزرگی را در مورد موفقیت آن‌ها فاش می‌کند.

راز: «نقشه پردازان»

به‌عنوان یک خالق محتوا و نویسنده، کنجکاو بودم که TMZ نویسندگانش را از کجا می‌آورد (و چگونه آن‌ها آبدارترین داستان‌ها را پیدا می‌کنند).

وب سایت آن‌ها فقط فاش کرد که آن‌ها چند «خبرنگار میدانی» و «محقق» استخدام کرده‌اند. اما من تعجب کردم، چه کسی آن‌ها را در مورد داغ‌ترین شایعات افراد مشهور راهنمایی می‌کند؟

من متوجه شدم که پاسخ «خبرچی‌ها» است. خبرچی‌ها (فروشنده اطلاعات و اسرار محرمانه) سربازهای «روی زمین» آن‌ها هستند. سربازهایی که به حفاری می‌روند تا بلأخره یک حفره‌ای پیدا کنند.

این افراد مستقیماً برای TMZ کار نمی‌کنند، اما برای ارائه دانش تخصصی یا افشای اطلاعات حساس به مجله انگیزه دارند. در نتیجه، آن‌ها معمولاً یا وجه کارشان را دریافت می‌کنند و یا رسوایی.

مفهوم «خبرچی‌ها» به طرز عجیبی شبیه به نوع دیگری از استراتژی محتوا است: محتوای تولید شده توسط متخصص TMZ. یک مدل تولید محتوای کم هزینه و سازگار براساس انگیزه ایجاد کرده است؛ و شما می‌توانید همین کار را انجام دهید.

محتوای تولید شده توسط متخصصان

این مورد می‌تواند به صورت مصاحبه‌های تخصصی، پست‌های جمع‌بندی، وبینارها، پادکست‌ها، پست‌ مهمان و محتوای ویدیویی باشد.

ایده این است که کارشناسان صنعت را تشویق کنیم تا برای سایت شما محتوا تولید کنند، ایده‌های محتوای جدید را به شما معرفی کنند و سپس محتوای خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

شما می‌توانید این استراتژی را برای سایت خود پیاده‌سازی کنید. به این صورت که از کارشناسانی برای ایجاد محتوا یا مشارکت در محتوایی که می‌سازید، دعوت کنید.

سایت خود را برای پست‌های مهمان، مشارکت‌های ویدیویی، مصاحبه‌های اختصاصی یا نقل قول‌های متخصصان باز کنید. این به شما کمک می‌کند حجم بیشتری از محتوا ایجاد کنید و دسترسی خود را گسترش دهید.

علاوه بر این، کمی عزت نفس می‌تواند راه ژرفی را برای شما به ارمغان بیاورد.

4. افزایش ترافیک ارجاع

The Verge یک نشریه “Jack of all trades” است که همه چیز را، از سرگرمی گرفته تا فناوری و محصولات و بررسی علمی را پوشش می‌دهد.

این وبسایت در سال 2011 راه‌اندازی شد. ترکیبی از مقالات جدید، کتاب‌های راهنما، پادکست‌ها و مصاحبه‌های ویژه را منتشر می‌کند. یک ضرب المثل رایج بازاریابی هست که می‌گوید: «ثروت‌ها در تورفتگی دیوارها هستند». (معادلش می‌شود: پول توی آشغال‌هاست)

از آنجایی که The Verge تورفتگی دیوار مشخصی ندارد، این سوال پیش می‌آید: چگونه محتوای خود را رتبه‌بندی می‌کنند و ترافیک زیادی ایجاد می‌کنند؟

ترافیک Verge از طریق سایت‌های ارجاع، وارد می‌شود. سایت‌ها در درجه اول به بررسی محصولات وبلاگ اشاره می‌کنند.

این سایت‌های ارجاع علاوه بر اینکه از طریق لینک‌های خارجی از محتوای خود ترافیک را به The Verge ارسال می‌کنند، بلکه اعتبار وبلاگ را نیز افزایش می‌دهند.

بازاریابی وابسته Affiliate Marketing

استراتژی محتوای Verge یک فرصت عالی را به وب سایت‌ها جهت ایجاد ترافیک از منابعی فراتر از جستجوی ارگانیک نشان می‌دهد. این امر به ویژه در مورد وب سایت‌های وابسته صدق می‌کند.

فرض کنید هدف وب سایت شما تبلیغ محصولات وابسته است. در این صورت، استراتژی ترافیک شما از ایجاد محتوایی که توجه سایر وب سایت‌های پیشرو در صنعت را به خود جلب می‌کند، سود زیادی خواهد برد.

نه تنها کاربرانی که از این وب‌سایت‌ها بازدید می‌کنند به محتوا و محصولات شما علاقه‌مند می‌شوند (باعث برگشت احتمالی بیشتر آن‌ها می‌شود)، بلکه بک لینک‌های معتبر می‌توانند به سئو سایت شما کمک کند.

محتوایی می‌تواند نظر بازدیدکنندگان وبسایت‌های ارجاع را به خود جلب کند که شما در آن؛

  • محصولات خود را بررسی کنید.
  • محصولات خود را با رقبا مقایسه کنید.
  • به مقالات دیگر در وب سایت خود ارجاع دهید.

با انتشار محتوایی که برای سایر سایت‌ها در صنعت شما ارزش ایجاد می‌کند، این فرصت را دارید که یک منبع ترافیک اضافی فراتر از جستجوی ارگانیک ایجاد کنید.

5. محتوای تولید شده توسط کاربر را منتشر کنید

شعار وبسایت لایف هکر «هر کاری را بهتر انجام دهید» ادعای جسورانه‌ای است که کاربران می‌توانند راه خود را برای موفقیت در زندگی هک کنند! (شاید طعنه‌آمیز است که ما در مورد استراتژی محتوای شما در اینجا همین کار را انجام می‌دهیم.)

این وبلاگ نکات مفید، اغلب صرفه‌جویی در زمان و پول را برای چگونگی بهتر کار کردن، زندگی طولانی‌تر و داشتن زندگی شادتر ارائه می‌دهد.

بسیاری از مقالات آن‌ها پست‌هایی کوچک هستند که یک یا دو هک یا لیست فشرده‌ای از نکات را نشان می‌دهند.

لایف هکر برای ارائه ایده‌های محتوایی ارزشمند به کلمات کلیدی متکی نیست. در عوض آن‌ها گنجینه‌ای از موضوعات وبلاگ را با پرسیدن از مخاطبان خود ایجاد می‌کنند که می‌خواهند چه چیزی را بخوانند.

چگونه می‌توانم به ایده‌های پست وبلاگ بیایم؟

با وجود ابزارهای بی‌شمار سئو و ایده‌پردازی، صاحبان وب‌سایت‌ها هنوز در یافتن موضوعاتی که ترافیک را جذب می‌کنند و مخاطبان‌شان را درگیر می‌کنند، مشکل دارند.

این به این دلیل است که ما (از جمله خود من) اغلب فرآیند را بیش از حد پیچیده می‌کنیم.

ما سعی می‌کنیم حدس بزنیم که خوانندگان ما چه می‌خواهند. ابتدا داده‌های جستجو را بررسی می‌کنیم تا ببینیم کدام کلمات کلیدی بیشترین حجم را دارند. سپس سعی می‌کنیم از محتوایی که رقبای‌مان ایجاد می‌کنند، تقلید کنیم.

خوانندگان شما اغلب به شما می‌گویند دقیقاً چه می‌خواهند. فقط لازم است طلب کنید.

اگر در رسانه‌های اجتماعی حضور دارید، می‌توانید به راحتی با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید تا نظرات آن‌ها را در مورد موضوعات مورد علاقه خود دریافت کنید.

همچنین می‌توانید ایده‌ها را از بخش نظرات، پاسخ‌های ایمیل یا بازخورد مشتریان یا مشتریان قبلی تهیه کنید.

بیش از حد پیچیده نکنید، از مخاطبان خود شروع کنید و لیستی از موضوعاتی تهیه کنید که می‌خواهند درباره آن‌ها بخوانند. سپس از ابزارهای سئو برای شناسایی کلمات کلیدی مناسب برای هدف در آن محتوا استفاده کنید.

6. حقایق خود را بررسی کنید

VeryWell Health در سال 2016 تأسیس شد و به سرعت به منبعی قابل اعتماد برای علاقه‌مندان به سلامت و مربیان تبدیل شد. آن‌ها از جنبه‌های مختلف ایجاد یک وبلاگ پرطرفدار فراتر می‌روند، اما هیچ کدام از مرز ایجاد وبلاگ‌های کاملاً تحقیق شده و دقیق عبور نمی‌کنند.

اولین قدم هنگام نوشتن هر مقاله، بررسی حقایق است. این پایه و اساس ایجاد وبلاگی است که مردم به آن متکی هستند و به آن اعتماد دارند.

این شامل بررسی منابع و املا، دستور زبان و علایم نگارشی شما می‌شود.

فقط وقتی در حال خواندن یک وبلاگ هستید فکر کنید، اشتباهات دستور زبان، لینک‌هایی به منابع قدیمی یا خراب، یا حقایق کاملاً نادرست وجود دارد. متأسفانه، این امر باعث می‌شود که از دریافت بازدیدکنندگان مجدد به آسانی جلوگیری شود.

اما یک راه حل ساده وجود دارد. بین ابزارهایی مانند Grammarly یا داشتن مجموعه دیگری از بررسی واقعیت بصری و کپی کردن کار خود، به راحتی می‌توانید از این دام‌ها جلوگیری کنید.

و به یاد داشته باشید، ارائه ابزارها و منابع قابل اعتماد برای خوانندگان، خود یک راه قابل اعتماد برای بازگرداندن مردم است.

7. دستورالعمل‌های ویرایشی را ایجاد و رعایت کنید

Treehugger یک نمونه عالی از ایجاد دستورالعمل‌های ویرایشی است.

با ساختاری که توسط بنیانگذار گراهام هیل و تیم در حال رشد آن‌ها ایجاد شد، آن‌ها پایه‌ای را برای تحقیق ایجاد کردند و این‌گونه دریافت سریع اطلاعات مورد نیاز را برای مصرف کنندگان آسان‌تر کردند.

ایجاد یک رویه عملیاتی استاندارد قوی و کامل (SOP) می‌تواند به برندها کمک کند تا از مشکلاتی که قبلاً مورد بحث قرار گرفته‌اند، اجتناب کنند و فرآیند ویرایش را ساده‌تر کنند.

به این ترتیب، کسب و کارها می‌توانند وبلاگ‌ها را به سرعت و کارآمد منتشر کنند.

8. با کاربران در تعامل باشید

اگر در رسانه‌های اجتماعی حضور دارید، به احتمال زیاد در مسابقه Buzzfeed شرکت کرده‌اید یا یکی از مقالات جذاب آن را خوانده‌اید.

میزان تعاملی که با محتوای خود و از طریق نظرات در شبکه‌های اجتماعی یا واکنش‌های سایت خود می‌بینند، بی‌نظیر است.

آنها نمونه بارز ایجاد فضای تعاملی برای خوانندگان و مصرف کنندگان هستند. از طریق سایت آن‌ها، می‌توانید یک تجربه فراگیر و سرگرم کننده داشته باشید.

علاوه بر این، آن‌ها به دنبال‌کنندگان خود اجازه می‌دهند مقالاتی با موضوعات مرتبط مانند “LOL” و “Win” را رتبه‌بندی کنند. این به خوانندگان کمک می‌کند تا احساس کنند در یک جامعه همفکر حضور دارند.

ما می‌توانیم از Buzzfeed یاد بگیریم. به عنوان مثال، ایجاد یک قابلیت تعاملی برای یک وبلاگ می‌تواند به ایجاد حس اجتماعی کمک کند.

شما می‌توانید این کار را با سازماندهی مناسب اطلاعات خود و گذاشتن گزینه‌هایی برای افزودن نظرات یا سوالات به پست‌های وبلاگ خود انجام دهید.

لبّ کلام

با توجه به افزایش ترافیک وب سایت، وبلاگ نویسان سال‌ها است که این کار را به درستی انجام می‌دهند.

وقت گذاشتن برای درک اینکه چرا وبلاگ‌های محبوب عملکرد خوبی دارند می‌تواند به شما ایده‌هایی در مورد کارهایی که برای بهبود وبلاگ خود باید انجام دهید، ارائه دهد.

استفاده از این بینش‌ها برای وبلاگ‌های شما می‌تواند جریان ثابتی از بازدیدکنندگان مشتاق برای خواندن آنچه تولید می‌کنید، فراهم کند.

منبع:

SEJ

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *