نمونه‌‌های رپورتاژ آگهی

2022-02-12 11:05:10
نکات مهم جهت افزایش بازده رپورتاژ

حتما برای شما هم سوال شده که چگونه میتوان یک رپورتاژ آگهی موفق نوشت؟ یا اینکه چگونه عنوان جذابی انتخاب کرد که کاربران را برای کلیک روی مقاله شما در گوگل ترغیب نماید؟

در ابتدا بهتر است سراغ ویژگی‌های رپورتاژ آگهی‌های موفق برویم تا ببینیم که چه نکاتی را رعایت کرده اند. همیشه مشاهده نمونه‌های موفق منجر به ایجاد بهترین محتوا نخواهد شد، اما با الهام از نمونه‌های موفق میتوان در مسیر درست قرار گرفت، پس در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی را درباره نوشتن یک رپورتاژ موفق با شما در میان بگذاریم.

نمونه رپورتاژ آگهی در ایلنا

این رپورتاژ با عنوان (بهترین تلویزیون‌های نانوسل ال‌جی ۲۰۲۱) روی همین عبارت در جایگاه نخست گوگل قرار گرفته است. علاوه بر این سه بک لینک در این رپورتاژ آگهی قرار گرفته است که هرکدام به صفحه مجزا و محصولات هدف کاربر اشاره میکند، امکان ایجاد ورودی از این لینک‌ها می‌تواند رتبه بهتری به سایت در عبارات لینک شده دهد.

نمونه رپورتاژ آگهی ایسنا

رپورتاژ آگهی وبسایت زنبیل که با تیتر (بهترین تلویزیون‌های ۴۰ تا ۵۰ اینچ ال جی و سامسونگ تا ۲۰ میلیون) در ایسنا منتشر شده و روی همین عبارت و عبارات مشابه در صفحه نخست قرار میگیرد، البته مدل لینک‌سازی در این رپورتاژ مورد تایید ما نیست و بهتر بود لینک‌ها در متن قرار میگرفت.

نمونه رپورتاژ آگهی ایمنا

رپورتاژ آگهی با تیتر (آیا سفید کردن دندان با زردچوبه امکان پذیر است؟) در وبسایت ایمنا منتشر شده است که با همین عنوان در صفحه اول نمایش داده میشود. در این رپورتاژ یک تک لینک خروجی وجود دارد که به صفحه اصلی وبسایت اشاره میکند، تعداد لینک کمتر خروجی در متن، منجر به امتیاز بیشتر لینک میشود. استفاده از تیتر و تصاویر مرتبط و مناسب سبب میشود تا علاوه بر ایجاد بازدید، مخاطب به محتوای مطلب هم جذب شود.

 

نمونه رپورتاژ آگهی ایسنا

این رپورتاژ با تیتر (ویژگی بهترین دوربین مداربسته بیسیم برای منزل) در وبسایت ایسنا منتشر شده و در همین عبارت در صفحه اول قرار دارد. اما میتوان گفت به خاطر کوتاه بودن متن نتوانسته جایگاه‌های بهتر را مال خود کند.

البته در لینک‌سازی این رپورتاژ دو لینک به یک صفحه اشاره میکند در اینگونه مواقع ربات‌های خزنده تنها یک لینک را به حساب می‌آورند و عملا ارزش یک لینک را انتقال میدهند.

نمونه رپورتاژ آگهی وبسایت ترنجی

ترنجی یک وبسایت با هدف انتشار اخبار روز تکنولوژی است؛ انتشار رپورتاژ وبسایت نگین اپل با تیتر (بررسی آیفون ۱۳ پرومکس) با توجه به اهداف سایت ترنجی مناسب است. این رپورتاژ با جستجوی عبارت مشخصات فنی آیفون ۱۳ و عبارات مشابه در صفحه اول یا دوم ظاهر میشود.

اینکه بگوییم کدام رپورتاژ آگهی موفق‌تر بوده به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بطور مثال اگر کسب و کار شما در رابطه با فروش انواع پرده باشد، میتوان گفت رپورتاژ آگهی با عنوان معرفی ۴۰ نوع پرده پذیرایی میتواند جذاب باشد. چرا که مشتریان شما میخواهند تعداد زیادی از نمونه کار را یکجا مشاهده کنند تا در انتخاب پرده به آ‌ن‌ها کمک کند.

پس لزوما نمیتوان گفت که چه نوع رپورتاژی موفق خواهد بود، این به سلیقه و تفکرات شما به عنوان وب‌مستر بستگی دارد، البته موضوع وبسایت هم یک فاکتور تاثیرگزار است. اگر اینکه مطالب در جستجوی تیترشان در نتیجه اول ظاهر میشوند را ملاک قرار دهیم و چشممان را روی میزان جستجوی آن‌ها ببندیم، کار درستی نخواهد بود.

زمانی میتوان یک رپورتاژ آگهی را بهینه دانست که انتشار دهنده نکات سئو داخلی را رعایت کرده باشد و همچنین موضوع وبسایتش با موضوع رپورتاژ آگهی ما در ارتباط باشد. انتخاب تیترهایی که جستجوی بیشتری دارند میتواند خود لازمه یک رپورتاژ بهینه باشد.

در ادامه میخواهیم نکات و شرایط یک رپورتاژ آگهی بهینه را شرح دهیم، نکاتی که در نظر قرار دادن آن‌ها میتواند به موفقیت رپورتاژ آگهی شما کمک نماید.

رپورتاژ آگهی موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟

رپورتاژ آگهی مانند هر متن دیگری است که در فضای وب منتشر میشود، این یعنی ارزش رپورتاژ آگهی همانند ارزش صفحات خود وبسایت ماست. پس هر رپورتاژ آگهی را باید با تصور اینکه قرار است بهترین باشد منتشر کرد. اگر بخواهیم از ویژگی‌های رپورتاژ آگهی موفق صحبت کنیم، بدون در نظر گرفتن ویژگی‌ها و شرایط رسانه انتشار دهنده میسر نخواهد بود.

چه رسانه‌ای برای رپورتاژ مناسب است؟

عموما همه وبسایت‌ها نکات سئو داخلی را رعایت میکنند و در صفحات بلاگ از تگ‌های هدینگ، متادسکریپشن، تایتل و … استفاده میکنند. اما برخی از سایت‌ها علاوه بر اینکه در صفحات بلاگ‌های منتشر شده خودشان به این نکات دقت نمی‌کنند، برای رپورتاژ آگهی هم همین روند را طی می‌کنند.

برخی از سایت‌ها رپورتاژ را در دسته‌بندی مرتبط منتشر میکنند که میتواند تاثیر بهتری بگذارد. برخی دیگر تبلیغات کمتری را میزبانی میکنند که منجر به نرخ خروج کمتر میشود. بطور کلی میتوان خصوصیات یک وبسایت برای انتشار رپورتاژ آگهی را در موارد زیر خلاصه کرد:

  • رعایت نکات سئو داخلی
  • انتشار در سرویس مرتبط
  • ارتباط محتوایی با وبسایت شما
  • دامین آتوریتی واقعی و اسپم اسکور پایین

چگونه یک متن عالی آماده کنیم؟

لزوم تولید محتوا داشتن عبارات کلیدی است؛ اینکه چگونه عبارات کلیدی مرتبط با کسب و کارمان را استخراج کنیم یک مبحث طولانی است که بطور کامل در یک پست بطور جداگانه به آن پرداخته‌ایم؛

برای مطالعه میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید:
راهنمای تحقیق عبارات کلیدی

بطور کلی میتوان خصوصیات زیر را برای یک متن بهینه در نظر گرفت:

  • محتوای حداقل ۸۰۰ کلمه‌ای
  • متن شامل تصویر، اینفوگرافی و محتوای بصری
  • لینک‌سازی به صفحات هدف
  • بدون حتی یک جمله کپی
  • تیتر و زیرتیترهای جذاب
  • نوشتن لید جذاب

همچنین میتوانید برای مطالعه اطلاعات بیشتر برای نگارش یک محتوای بهینه به مقاله زیر سر بزنید:
نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

میزان جستجو تیتر رپورتاژ

فرض کنید که بعد از استخراج عبارات کلیدی کسب و کارمان (عبارات پول‌ساز، اطلاعات، سوالات متداول کاربران و …) میخواهیم شروع به تولید محتوا کنیم، حال باید بدانیم که از کدام مطالب در وبلاگ وبسایتمان استفاده کنیم و از کدام یک به عنوان رپورتاژ آگهی.

برای داشتن نمونه‌های موفق رپورتاژ آگهی همانطور که پیش‌تر گفتیم، باید از تیترهایی استفاده کنیم که میزان جستجوی آن‌ها از سطح قابل قبولی برخوردار است. پس بهتر است مطالب را برای انتشار در وبسایت خودمان و بصورت رپورتاژ آگهی دسته بندی کنیم و برای انتشار هرکدام تقویم محتوایی مخصوص به خودشان را درست کنیم.

اگر وبسایت مرتبط با کسب‌وکارمان پیدا نکردیم چه کنیم؟

برای بعضی از عبارات کلیدی نمیتوان وبسایت مرتبط پیدا کرد! این یک حقیقت تلخ است؛ اما باید بدانیم در اینگونه موارد میتوان از سایت‌های عمومی مانند مجلات و سایت‌های خبری استفاده کنیم. برخی از وبسایت‌ها ممکن است مطالب مرتبط با عبارات کلیدی حوزه کار خود را منتشر نکنند.

همچنین بخوانید:

رپورتاژ آگهی چیست؟

 

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *