5 استراتژی موثر برای دریافت بک لینک

2021-07-03 06:40:26

برای دانلود نسخه PDF کلیک کنید.

با افزایش تعداد بک لینک های یک سایت می توانید رتبه بندی بالاتری در SERP داشته باشید، بنابراین به سایت شما قابلیت دیده شدن و افزایش بازدید کننده ارگانیک بیشتری را می دهد. همانطور که گفته شد، از نظر گوگل همه لینک ها به یک اندازه مشاهده نمی شوند و نوع نامناسب (لینک های سمی) می تواند به جای کمک به رتبه بندی وبسایت شما، به آن آسیب وارد کند.

اساساً، باید بک لینک ها را از وب سایت های معتبر و با موضوعی مرتبط ایجاد کنید. خرید بک لینک مناسب می تواند به شما کمک کند تا استراتژی های سئویی خود را بهبود بخشید و روش های زیادی وجود دارد که می توانید از این طریق لینک های عالی بسازید.

5 استراتژی موثر برای دریافت بک لینک در سال 2021

1. گرفتن بک لینک از منابع معتبر

بسیاری از افراد برای استراتژی لینک سازی و دریافت بک لینک، با فکر کردن در مورد استراتژی های بزرگ و پیچیده شروع می کنند، اما یکی از مهم ترین راه های موثر برای ساخت بک لینک، ساخت لینک منبع است. برای کسب موفقیت در استفاده از این استراتژی، باید مشخص کنید که کسب و کار شما از کجا می تواند برای مخاطبان ارزش افزوده ایجاد کند. سپس باید صفحات منابع عالی ایجاد کنید تا بتوانید از وبسایت های مورد نظر، بک لینک با کیفیت کسب کنید.
شما اغلب می توانید با تجزیه و تحلیل مشخصات لینک سازی رقبای خود و نگاهی به افرادی که به آنها لینک می دهند، این فرصت ها را پیدا کنید. به این ترتیب می توانید روی یک استراتژی محتوایی کار کنید که ممکن است توجه وبسایت های معتبر را به خود جلب کند و آنها بخواهند در ازای انتشار مطالب به سایت شما لینک دهند. در بسیاری از مواقع نیز شما می توانید این لینک ها را در ازای پرداخت مبلغی خریداری کرده و برای سایت خود بک لینک ایجاد کنید.

2. اصلاح لینک سازی های شکسته

لینک سازی شکسته در مورد یافتن صفحات وب حاوی اطلاعات مفید با لینک سازی خارجی به صفحات مرده است. اگر بتوانید لینک های خرابی را که به صفحه 404 می رسند را شناسایی کنید که محتوای جایگزین بهتری ارائه دهند، به سرعت لینک های عالی ایجاد خواهید کرد.
شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای مشابه آنچه در ابتدا به آن لینک داده شده است را داشته باشید (یا برای ایجاد آن آماده باشید). همچنین می توانید از این روش تا حد قابل قبولی موفقیت کسب کنید، زیرا هیچ یک از کاربران و وب سایت هایی که می خواهید از آن لینک دریافت کنید، از لینک دادن به صفحه 404 بهره مند نخواهند شد.
قطعا تصحیح لینک منبع زمان بسیار کمتری را نسبت به تصحیح تمامی صفحاتی که به آن هدف لینک شده اند نیاز دارد.

3. لینک های تأمین کننده

اگر محصولات دیگران را می فروشید، می توانید یک فرصت عالی ایجاد کنید و یک لینک فالو معتبر برای سایت خود بدست آورید. بسیاری از تولیدکنندگان و تامین کنندگان یک لینک “خرید محصول” در وب سایت خود دارند. این یک لینک مستقیم به وبسایت شما خواهد بود که بازدیدکنندگان و خریداران را به سمت وبسایت شما هدایت خواهد کرد و همچنین یک بک لینک ارزشمند محسوب خواهد شد. بنابراین اگر فروشنده محصولات یک تولیدکننده هستید، می توانید با یک لینک فالو در لیست آنها قرار بگیرید.

4. کسب لینک های تجاری

آیا عضوی از یک اتاق بازرگانی یا یک نهاد خاص هستید؟ در این صورت، می توانید فرصت های ساده ای برای ایجاد لینک به سایت خود داشته باشید. از بسیاری جهات، این گزینه به کسب لینک از تأمین کننده شبیه است اما شما را در فروش محصولات تولید کننده در سایت محدود نخواهد کرد. شما باید لیستی از تمام وبسایت هایی که با آنها در ارتباط هستید تهیه کنید.

5. تکنیک آسمان خراش

تکنیک آسمان خراش که برای اولین بار توسط برایان دین از Backlinko به جامعه SEO معرفی شد، یک استراتژی ایجاد لینک است که از یک روند اثبات شده پیروی می کند. محتوای موفقی را پیدا کنید که لینک های زیادی کسب کرده است. بر اساس آن می توانید محتوای بهتری ایجاد کنید. این محتوا را به وبسایت هایی که به مطلب اصلی لینک داده اند بفرستید تا منتشر شود. این مورد به یک دلیل ساده برای شما کاربردی خواهد بود که شما با ایجاد مطلبی که قبلاً موفقیت آن ثابت شده است به همان جایگاه دست پیدا خواهید کرد. محتواها را می توانید از نظر تعداد کلمات، عمق محتوا و همچنین تصاویر و یا ویدئویی که در آن استفاده می کنید بهبود ببخشید.

این تکنیک می تواند به شما کمک کند لینک هایی را ایجاد کنید که ترافیک ارگانیک شما را افزایش دهد و به شما در رتبه بندی سایت برای جستجوی عبارات رقابتی و کلمات کلیدی کمک کند.

استراتژی های مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها به وب سایت خود بک لینک وارد کنید. اینکه چه استراتژی برای شما مناسب است، اغلب به میزان بازخورد لینک سازی شما در گذشته، زمینه کاری و رقبای شما بستگی دارد.
اما با کنار هم قرار دادن این استراتژی ها می توانید یک لینک سازی قوی انجام دهید و استراتژی هایی را که به بهترین وجه برای وب سایت و منابع مالی شما مناسب هستند شناسایی کنید و دقیقاً برنامه ریزی کنید که چگونه برتری رقابتی خود را بدست می آورید.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *