6 نکته اساسی برای ایجاد محتوای مفید

2021-08-05 13:22:59

تعداد کلمات : 580 کلمه      زمان مطالعه : 4 دقیقه

برای دانلود نسخه PDF کلیک کنید.

برای تولید یک محتوای مفید و استاندارد از نظر فاکتورهای سئو و همچنین کاربران، نیازی نیست نویسنده بسیار حرفه ای باشید، فقط باید کارآمد باشید.

ایجاد محتوا به طور منظم و پیوسته برای وب سایت، وبلاگ و کانال های رسانه های اجتماعی شما کار آسانی نیست. در استراتژی های مجموعه ما بارگزاری یک مطلب به صورت هفتگی می تواند نیاز وبسایت شما را برای محتوا تامین کند. با این وجود پیدا کردن ایده ها و عنوان های جدید می تواند برای شما یک چالش محسوب شود. بنابراین، استراتژی ما بر کارآمدی و اثربخشی محتوا متمرکز است نه بر روی تعداد مطالب!

از طرفی دیگر توجه به بروزرسانی های مطالب نیز باید جزو برنامه های کاری شما باشد. در غیر این صورت قطعا بخش کامنت ها یا نظرات شما توسط کاربران مملو از پیام های مرتبط با این بروزرسانی ها خواهد بود. برای جلوگیری از این وضعیت باید مطالب را ساده، مرتبط، مختصر و ارزشمند ارائه دهیم. در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که به شما کمک می کند تا محتواهای مرتبط و مفید را به نحو احسن تولید کنید.

1. موضوعات خود را تجزیه کنید. بسیاری از مدیران محتوا اغلب سعی می کنند اطلاعات زیادی را در یک محتوا جا دهند. در عوض، به موضوع خود نگاه کنید و تعیین کنید که آیا می توانید آن را به چند محتوای مختلف تقسیم کنید، سپس آنها را در چند بخش تقسیم کنید.

2. مختصر بیان کنید. از نوشتن محتواهای بسیار پیچیده که کاربر برای رسیدن به جواب سوال خود مجبور است وقت زیادی را صرف خواندن و مطالعه مطلب شما کند بپرهیزید و محتوای خود را مختصر و دقیق بیان کنید. همچنین در محتواهای طولانی از فهرست مطالب استفاده کنید و اجازه دهید مخاطب دسترسی آسانی به تیترهای مطلب طولانی شما داشته باشد.

3. از عناصر بصری استفاده کنید. این روزها مخاطبان اغلب مطالب را همراه با تصاویر، فیلم ها و اینفوگرافیک ها دنبال می کنند. افزودن عناصر بصری به محتواهای شما، خوانایی و مفید بودن پست های شما را افزایش می دهد و در نهایت میزان اشتراک گذاری خوانندگان را نیز افزایش خواهد داد. همچنین بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است.

4. محتوا را جذاب و یا در اصطلاح درگیرکننده بنویسید. هر چند وقت یک محتوا ایجاد کنید که خوانندگان شما را درگیر خود کند. سوالی بپرسید یا نظرسنجی کنید، سپس فضایی ایجاد کنید که بتوانید بحث های پر جنب و جوش را بین مخاطبان خود راه بیاندازید.

5. محتوا را مرتبط نگه دارید. تنها به این دلیل که محتوایی ایجاد کرده باشید، از عناوین نامربوط استفاده نکنید و برای یافتن عناوین مرتبط وقت بگذارید. چرا که مطالب نامرتبط می تواند باعث از دست رفتن مخاطبان شما شود. مخاطبان خود را بشناسید و مطمئن شوید که محتواها معیارها و انتظارات خوانندگان شما را برآورده می کنند.

6. محتوا را مجدداً مورد بررسی قرار دهید. اگر هر زمانی متوجه شدید که مطالب شما از نظر محتوایی مشکل دارد سریعا آن را بازبینی کرده و اصلاح کنید.

اغلب مدیران در تولید محتوا، تعداد کلمات و کیفیت آن را با آنچه خوانندگان شما واقعاً می خواهند اشتباه می گیرند. در پایان، مهمترین نکته ای که باید به خاطر بسپارید ایجاد محتوای “ارزشمند و قابل قبول” برای خوانندگان و مخاطبان سایت است که اهمیت دارد.

آیا نکات دیگر برای ایجاد محتوای موثر را میدانید؟ لطفاً نظرات خود را درباره این مطلب با دیگر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید.

هم چنین بخوانید:

محتوای همیشه سبز

روش های افزایش تعامل با کاربران وب سایت

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *